FAQ
Czym jest Korepetica?

Korepetica.pl to platforma edukacyjna korzystająca z metody e-learningu, dzięki której efektywnie przygotujesz się do egzaminu maturalnego, poszerzysz i sprawdzisz swoją wiedzę z zakresu danego przedmiotu.

Na Korepetica.pl znajdziesz kompletne kursy maturalne online, zawierające wykłady i testy, e-wykłady prowadzone na żywo, a także arkusze maturalne do pobrania i pomocne artykuły. Korepetica.pl to przede wszystkim kompletne merytorycznie i jakościowo kursy dla maturzystów, tworzone przez kadrę akademicką z wiodących ośrodków naukowo-dydaktycznych w Polsce. 

Dlaczego Korepetica powstała?

Zdajemy sobie sprawę z tego, jak wielkim wyzwaniem jest dla Ciebie przygotowanie się do matury w taki sposób, by osiągnąć jak najlepsze wyniki na egzaminie maturalnym. Dlatego stworzyliśmy dla Ciebie narzędzie - Korepetica.pl - dzięki któremu skuteczne przygotowanie do matury staje się proste, a nauka efektywna.

W jaki sposób mogę korzystać z platformy edukacyjnej Korepetica.pl?

Korzystanie z platformy jest bardzo proste. Wystarczy, że zarejestrujesz się na Korepetica.pl. Dzięki temu uzyskasz dostęp do profilu, z którego będziesz mógł zarządzać swoimi kursami, śledzić swoje postępy, a także uzyskasz informacje o nadchodzących wydarzeniach.

Czym jest e-learning?

E-learning to metoda nauczania wykorzystująca nowoczesne technologie informatyczne, jak np. wykłady online. To wygodny sposób, dzięki któremu za pomocą komputera czy urządzenia mobilnego można uczyć się w dowolnym miejscu i czasie. Jedyne czego potrzeba, to dostępu do łącza internetowego.

Kursy maturalne - dla kogo są?

Kursy maturalne są skierowane do wszystkich, którzy czują potrzebę zarówno powtórzenia materiału, jak i opanowania zagadnień objętych podstawą programową CKE, które być może umknęły uwadze w czasie nauki w szkole ponadgimnazjalnej lub na które zabrakło czasu na lekcjach.

Nasi wykładowcy dbają o to, aby najistotniejsze tematy przekazać w sposób jak najbardziej przystępny. Dlatego odpowiedź na to pytanie jest prosta – nasze kursy są dla każdego maturzysty, któremu zależy na maturalnym sukcesie.

Czy kursy maturalne na Korepetica.pl są dostosowane do podstawy programowej CKE?

Tak, nasze kursy są w pełni zgodne z wymaganiami nowej podstawy programowej CKE.

Czy kursy maturalne przygotowują do matury?

Tak, nasze kursy są stworzone z myślą o maturzystach, którym zależy na gruntownym przygotowaniu do matury. Treści przekazywane w kursach maturalnych odpowiadają podstawie programowej określonej przez Centralną Komisję Egzaminacyjną, a zadania w kursach są podobne do tych, które pojawiają się na maturze.

Kursy maturalne są opracowane przez wykładowców uniwersyteckich, pracowników naukowych i dydaktycznych, wyróżniających się nauczycieli, którzy recenzują szkolne podręczniki, konsultują zestawy zadań maturalnych.

Jak wygląda kurs maturalny od środka?

Każdy kurs składa się z wykładów wyczerpujących zagadnienia maturalne. Wykład tworzy kilka kilkunastominutowych filmów przeplatanych niezliczoną ilością zadań o charakterze maturalnym do samodzielnego rozwiązania.

Jak sprawdzę swoją wiedzę?

Każdy kurs maturalny zawiera ćwiczenia, testy i kolokwia do samodzielnego rozwiązania. Zadania mają charakter maturalny, czyli są podobne do tych, które pojawiają się na maturach. Zadania są interaktywne - rozwiązujesz i uzupełniasz je bezpośrednio w kursie, a po zatwierdzeniu swoich odpowiedzi, otrzymasz informację zwrotną na temat ich poprawności.

W jaki sposób mogę uzyskać dostęp do kursu?

Aby uzyskać dostęp, zarejestruj konto na Korepetica.pl, zaloguj się, a następnie wybierz interesujący Cię kurs. Po realizacji płatności otrzymasz do niego dostęp.

Ile trzeba czekać na aktywację kursu po jego zakupie?

Kurs jest aktywowany i udostępniony na Twoim koncie natychmiast po otrzymaniu przez Korepetica.pl informacji o dokonaniu płatności.

W jaki sposób mogę skorzystać z wykupionego kursu?

Po zalogowaniu się na konto wystarczy, że wejdziesz w swój panel. Tam znajdziesz zakładkę Moje kursy, a w niej dostęp do Twoich wszystkich kursów.

Jak długo trwa kurs?

Przy każdym kursie widnieje informacja na temat czasu jego trwania, możesz to sprawdzić na stronie z ofertą.

Jak długo kurs maturalny jest aktywny?

Dostęp do kursu jest bezterminowy - możesz korzystać z niego bez limitów, 24 godziny na dobę.

Kiedy mogę korzystać z kursu maturalnego?

Po aktywacji kursu masz do niego nieograniczony dostęp, czyli możesz z niego korzystać o każdej porze dnia, 7 dni w tygodniu.

Kiedy najpóźniej mogę rozpocząć kurs?

Od Ciebie zależy, kiedy chcesz rozpocząć przygotowanie. Z doświadczenia wiemy, że im więcej czasu poświęcisz na naukę, tym lepiej dla Ciebie. Intensywne Kursy Maturalne możesz rozpocząć w dowolnym momencie. Pamiętaj jednak: żeby obejrzeć wszystkie wykłady i rozwiązać wszystkie zadania, potrzebujesz trochę czasu i zapału do nauki.

Czy mogę obejrzeć dany wykład kilka razy?

Tak. Dostęp do wykładów jest nieograniczony, tzn. można (a wręcz trzeba) powtarzać sobie zagadnienia cały czas, aż do dnia matury.

Jak często są kolokwia?

Jeden blok to maksimum dwa kolokwia.

W jaki sposób sprawdzę, na jakim etapie nauki jestem?

W każdym Twoim kursie dostępna jest zakładka Moje postępy - znajdziesz tu informacje na temat swoich wyników i postępów.

Czy mogę zobaczyć wersję DEMO kursów?

Tak, znajdziesz je na stronie oferty w opisach kursów.

Kiedy mogę zapisać się na kurs maturalny?

Na kurs możesz zapisać się w każdej chwili.

Czy mogę wykupić część kursu maturalnego?

Tak, masz możliwość wykupienia całego kursu maturalnego lub bloku, który się w tym kursie znajduje.

Czym są Szybkie Powtórki?

Szybkie Powtórki to mini-kursy, które zawierają wykłady i zadania o charakterze maturalnym. Szybkie Powtórki to podstawowe i najistotniejsze informacje w pigułce. Dzięki Szybkiej Powtórce powtórzysz materiał i utrwalisz swoją wiedzę przed maturą, klasówką czy sprawdzianem. Dostęp do Szybkiej Powtórki jest nieograniczony (bezterminowy i bez limitów).

Kim są wykładowcy?

Szczegółowe informacje na temat wykładowców znajdziesz na stronie głównej Korepetica.pl w sekcji Wykładowcy.

Jak założyć konto na Korepetica.pl?

Możesz utworzyć konto poprzez e-mail, Facebook lub Google+. Wystarczy, że klikniesz w opcję Zarejestruj się widoczną w prawym górnym rogu strony i wybierzesz sposób rejestracji.

Co zyskam mając konto na Korepetica.pl?

Po rejestracji i zalogowaniu się uzyskujesz dostęp do:

  • panelu ucznia, z którego możesz zarządzać swoimi kursami i śledzić postępy w nauce,

  • materiałów dodatkowych,

  • bezpłatnych e-wykładów.
Nie otrzymałem e-maila potwierdzającego rejestrację.

Jeśli nie widzisz wiadomości na swoim koncie pocztowym w zakładce odebrane, zajrzyj do spamu. Jeśli jej tam nie ma, skontaktuj się z nami – info@korepetica.pl

Nie pamiętam, jakie mam hasło.

Kliknij w zakładkę Zaloguj się, wprowadź swój adres e-mail, na którym zarejestrowałeś konto, a następnie wybierz opcję Nie pamiętam hasła. Na wskazany adres e-mail zostanie wysłany link umożliwiający zmianę hasła.

Chcę zmienić dane na swoim profilu. Jak to zrobić?

Możesz to zrobić po zalogowaniu się na konto poprzez opcję Ustawienia, którą znajdziesz na swoim profilu.

Czy mogę korzystać z kursów maturalnych nie posiadając konta?

Aby korzystać z kursów maturalnych niezbędne jest posiadanie konta. Rejestracja konta jest bezpłatna, a dzięki rejestracji uzyskujesz dostęp do platformy edukacyjnej Korepetica.pl.

Jakie są możliwości dokonania wpłaty?

Transakcje online są obsługiwane przez Dotpay. Wpłaty można dokonać także poprzez przelew tradycyjny. Na stronie Korepetica.pl znajdziesz generator przelewu tradycyjnego.

Czy dane, które podałem podczas transakcji, są bezpieczne?

Tak. Transakcje obsługiwane przez Dotpay zapewniają najwyższy poziom bezpieczeństwa. Najnowsze metody szyfrowania danych w połączeniu ze światowej klasy platformą sprzętową gwarantują niezawodność i bezpieczeństwo dokonywanych transakcji.

Otrzymałem zniżkę na maturalny kurs, w jaki sposób mogę ja zrealizować?

Wystarczy, że przy zakupie maturalnego kursu wpiszesz kod zniżkowy w rubryce Mam kod, która pojawi się w momencie płatności, niezależnie od tego, jaki typ płatności wybierasz.

Chcę dokonać zmian lub anulować moje zamówienie.

W tej sprawie skontaktuj się z nami, napisz na: info@korepetica.pl lub zadzwoń: 56 696 97 10

Czy mogę korzystać z kursów maturalnych na smartfonie lub tablecie?

Tak, platforma Korepetica.pl jest dostosowana także do urządzeń mobilnych, dzięki temu możesz korzystać z kursów maturalnych na smartfonie i tablecie. 

Gdzie znajdę informację na temat nadchodzących wydarzeń?

Informacja o nadchodzących wydarzeniach dostępna jest na stronie Korepetica.pl, w panelu użytkownika, a także na naszym blogu. 

Czy mogę pobierać materiały ze strony?

Tak. Na stronie Korepetica.pl znajdziesz zakładkę POBIERZ. Zebraliśmy tu m. in. arkusze maturalne, egzaminy próbne i matury z poprzednich lat, dzięki czemu masz wszystko pod ręką i nie musisz tracić czasu na szukanie ich w sieci. Wygodne, prawda? :)

Na których przeglądarkach mogę korzystać z Korepetica.pl?

Korepetica.pl działa na wszystkich przeglądarkach: Google Chrome, Mozilla Firefox, Opera.

Materiały nie wyświetlają się prawidłowo.

Żeby móc w pełni korzystać z naszej oferty, muszą być spełnione określone warunki techniczne:

  • połączenie internetowe o prędkości co najmniej 1MB/s,

  • posiadanie poczty e-mail,

Jeżeli wszystkie powyższe warunki zostały spełnione, a materiały nadal nie wyświetlają się prawidłowo, napisz do nas: info@korepetica.pl.

Jak usunąć konto i związane z nim dane?

Szkoda, że chcesz się z nami rozstać... :( Aby zlikwidować konto, wejdź w ustawienia profilu, a następnie wybierz opcję Usuń konto. Twoje dane zostaną automatycznie usunięte z serwisu.